Regl Külodu Nasıl Çalışır?

Kiklou regl külotları, regl olan insanların ihtiyaçlarını gözetip ileri tekstil teknolojisinden faydalanarak tasarladığımız dahiyane ürünlerdir. Birçok farklı kumaştan oluşan külotlarımız, akıllı katman sistemleri sayesinde sıvıyı hızla emer, hapseder, sıvı geçirmez, sızdırmazlık ve konfor sağlar.

 

Nemi Uzaklaştırıcı Katman

Nemi vücuttan hızla uzaklaştırır ve ıslaklığı çeker. Nem transferini ve kuruluğu sağlayan en üst katman.

Süper Emici Çekirdek Katman Sistemi

Süper emici, sıvıyı tutan ve hapseden çok katlı özel katman sistemi.

Sıvı Geçirmez Membranlı Katman

Sıvı geçirmez, yüksek nefes alabilirliğe sahip membranlı katman.

Toparlayıcı ve Dayanıklı Dış Kumaş

Akıllı tekstil katmanlarımızı sımsıkı tutan, dayanıklı, hızlı kuruyan ve serin dokunuşlu dış kumaş.

Emicilik Seviyeleri

Kiklou regl külotlarının iki emicilik seviyesi vardır.
hafif-normal kanama

→ Reglin başlangıcı, sonu ve orta-normal yoğunlukta kanadığın günler için ideal

→ 1-2 pede ya da 2-3 tampona denk koruma

→ Kanama yoğunluğuna göre 10-12 saate kadar kullanım

yoğun kanama

→ Reglin yoğun günü için ideal

→ 3-4 pede ya da 4-5 tampona denk koruma

→ Kanama yoğunluğuna göre 12 saate kadar kullanım

İleri tekstil teknolojisiyle üretilmiş, nefes alan, sertifikalı kumaşlar

Kiklou regl külotları, bütün katmanları birbirleriyle ahenkli bir işbirliği içinde çalışırken her tekil katmanın görevini en iyi şekilde gerçekleştirmesine izin veren eşsiz tasarımı sayesinde sızdırmaz, konforlu, atıksız ve yenilikçi regl ürünleridir.

Size en iyi ürünü sunmak için her detaya dikkat ediyoruz. Kumaşlarımızın seçiminde ve üretiminde standartlarımızı çok yüksek tutuyoruz.

Tercihimiz organik pamuktan yana.

Külotlarımızın iç katmanında kullandığımız organik pamuğumuz GOTS (Global Organic Textile Standard - Küresel Organik Tekstil Standardı) sertifikalıdır. GOTS, organik liflerden yapılan tekstil ürünleri için dünya çapında en önemli işleme standardıdır. Organik elyaf (organik pamuk ve organik yün gibi) ile üretilen konfeksiyon ürünlerinin hasat sonrasındaki bütün işlemlerinde (iplik, örme, dokuma, boyama ve üretim dahil) standardı belirleyen, hem çevre hem de sosyal kriterler içeren küresel bir standarttır.

Kumaşlarımızın sıvı geçirmezliği ve nefes alabilirliği testlerle kanıtlanmıştır.

Tüm teknik kumaşlarımız uluslararası akredite sahibi EKOTEKS laboratuvarlarında testlere tabii tutulmuş ve işlevsellikleri belgelenmiş; nefes alabilirlik ve sıvı geçirmezlik testlerinden yüksek değerlerle geçmiş ve hiçbir kumaşımızda insan ve çevre sağlığına zararlı maddeler bulunmadığı görülmüştür.

Kiklou regl külotlarının üretim sürecinde hiçbir zararlı kimyasal kullanılmaz.

Kumaşlarımız OEKO-TEX® 100 standardında üretilir. Oeko-Tex® 100 standardı uluslararası bağımsız bir kuruluş tarafından uygulanan, çevrenin korunması ve ekolojiye uygunluk açısından tekstil ürünleri ve ilgili tüm işleme aşamalarındaki hammaddelere yönelik dünya çapında standart bir test ve sertifikalandırma sistemidir.