Regl Külodu Kullanım ve Bakım Rehberi

Regl külodu nasıl kullanılır? Nasıl yıkanır?

İlk Kullanımdan Önce

Külodunuzu ilk kullanımdan önce bir kez yıkamanızı tavsiye ediyoruz.

Bu öncül yıkamayı hijyen amacından ziyade külodun emici katmanlarındaki teknolojinin aktive olması ve daha ilk giyimden itibaren emicilik performansının en üst düzeyde gerçekleşmesi için öneriyoruz.

30°C veya 40°C'ye kadar makinede (düşük devirde) yumuşatıcı kullanmadan veya elde yıkayabilirsiniz.

Kullandıktan Sonra

Regl külodunuzu kullandıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek temizleyin. Bakım ve kullanım talimatlarına uyarsanız Kiklou regl külodunuz 70 yıkamaya kadar dayanacak, sızdırmayacak ve sizi kuru, rahat, özgür tutacaktır.

Birbirinize iyi bakın 🥰

Adım 1:
Kullandıktan hemen sonra soğuk suya tutun.

Her kullanımdan sonra Kiklou külodunuzu soğuk suya tutun. Çamaşırı lavaboda soğuk suyun altında tutarken ağ kısmını ellerinize mümkün olduğunca sıkarak emilen kanı akıtın. Katmanları çok bükmemeye özen gösterin.

Adım 2:
Çamaşır makinesinde ya da elde yıkayın.

Adım 1’den sonra hemen 30°C veya 40°C'de makinede (düşük devirde - maks. 800) veya elde yıkayabilirsiniz. 

Ya da kirli sepetinize atıp bir sonraki çamaşır gününde yıkayabilirsiniz. 

Benzer renkte diğer kirli çamaşırlarınızla yıkamanızda hiçbir sakınca yoktur. Regl külodunuzu evinizde varsa  bir fileye koyarak yıkamanız tavsiyemizdir.

Deterjan kullanabilirsiniz; ancak sızdırmaz teknolojimizi korumak ve Kiklou regl külodunuzun ömrünün uzun olması için yumuşatıcı, ağartıcı ürünleri ve ütülemeyi kesinlikle önermiyoruz.

Adım 3:
Sererek ya da asarak kurutun.

Kiklou regl külodunuzu kesinlikle kurutma makinesinde kurutmayın.

Saç kurutma makinesi, kalorifer peteği, ütü ve doğrudan şiddetli güneş ışığı gibi güçlü ısı kaynaklarından faydalanarak kurutmaktan da kaçınmalısınız.

Yıkadıktan sonra külodunuzu kurutmalığın üzerine “düz” bir şekilde sererek ya da emici kısmını bükmeden, lastiklerinin iki ucundan sallandırıp asarak kurutabilirsiniz. Böylece hem şeklini koruyacak hem de emici teknolojisine zarar vermeden kuruyacaktır.